Eğitim Ataşeliği

KARİKATÜRLERLE ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ" KONULU KARİKATÜR TASARIMI YARIŞMASI

KARİKATÜRLERLE ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ

Türk dilinin temel taşları olan atasözlerinin ve deyimlerin içerdiği anlamları Avrupa'da bulunan Türk öğrencilere eğitsel ve kültürel etkinlikler ile kazandırmak, Türk öğrenciler arasında kaynaşma ve dayanışmayı güçlendirmek, öğrencilerin ve öğretmenlerin karikatür sanatına olan ilgilerini öne çıkarmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Karikatürlerle Atasözleri ve Deyimlerimiz' konulu karikatür tasarımı yarışması düzenlenmektedir.

Karikatür yarışması öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki kategoride yapılacaktır. Yarışmaya Avrupa'da görev yapan öğretmen ve öğrenim gören 9-16 yaş aralığındaki öğrenciler katılabilecektir.

Yapıtların ilk ve son başvuru tarihleri 18 Nisan 2022 - 06 Haziran 2022 olarak belirlenmiş olup, sözkonusu yarışmayla ilgili şartname ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşmak mümkündür.

Şartname:/meb_iys_dosyalar/2022_04/25151007_Karikatur_YarYYmasY_Yartname.docx

İlgi duyanlara saygıyla duyurulur.

Lotharingerstr. 25, 48147, Münster - 0 251 44203

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.