Eğitim Ataşeliği

"SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ VE ÇEVRE SORUNLARI" KONULU AFİŞ TASARIM YARIŞMASIGençlerimizin dikkatlerini doğa dostu ve devamlılığı olan enerji kaynaklarına ve çevre sorunlarına çekerek farkındalık yaratmak ve duyarlığının oluşumunu sağlamak amacı ile onların gözünden çevre ile ilgili konuları (hava kirliliği, su kirliliği, gürültü kirliliği, geri dönüşüm, doğal kaynakların azalması, sürdürülebilir enerji, yenilenebilir enerji, küresel ısınma vb.) afiş yolu ile dile getirmelerini sağlamak, çocukların iletişimlerini, sanatla bağlantılarını, dilimizi kullanmalarını ve geliştirmelerini sağlamak,  çocukların özgün tasarımlar üretmesini teşvik ederek yarışma sayesinde onların bir bağlam çerçevesinde düşünme becerilerinin gelişmesine ve tasarımcı kimliklerinin güçlenmesine yardımcı olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Sorunları " konulu afiş tasarım yarışması düzenlenmektedir.

Yarışmaya Avrupa ülkelerinde öğrenim gören 8-14 yaş aralığındaki öğrenciler katılabilecektir.

Eserlerin ilk ve son başvuru tarihleri 18 Nisan 2022 - 06 Haziran 2022 olarak belirlenmiştir. Sözkonusu yarışmayla ilgili şartname ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşmak mümkündür.

Şartname:/meb_iys_dosyalar/2022_04/25150411_Enerji_ve_Cevre_SorunlarY_Yartname.docx

Lotharingerstr. 25, 48147, Münster - 0 251 44203

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.