Eğitim Ataşeliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Öğretmen ve Veli Dernekleriyle Birlikte Kutlandı   22 Nisan Cuma günü makama oturma etkinlikleriyle başlayan kutlamalar 23 Nisan Cumartesi günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilen kutlama programıyla sona erdi. Münster Başkonsolosluğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı büyük bir katılımla coşkuyla gerçekleştirildi. 15 şehirden 100 civarında öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğin sunumunu Şenol Yıldız öğretmen yaptı. Program İstiklal Marşının öğrencilerce canlı okunmasıyla başladı. Eğitim Ataşesi Necmettin Güler'in selamlama konuşması ve Başkonsolos Ahmet Davaz'ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasından sonra öğrenciler sunumlarını gerçekleştirdiler. Programın organizesinde katkısı olan dernek başkanları da selamlama konuşmaları yaparak çocukların bayramını kutladılar. Program sonunda birlik ve beraberliğe vurgu yapan Ataşe Güler katkıda bulunan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. Programın tamamını https://www.youtube.com/watch?v=IG6OhSuJVAU&t=2839s bağlantısından izlemek mümkündür.  

23 Nisana Kutlama Komitesi Üyeleri, Bottrop ve Çevresi Veli Derneği başkanı İlyas Usluer, Bielefeld Türk öğretmenler Derneği Başkanı Kureyş Fırat, Gelsenkirchen Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Turgut Şimşek, Gelsenkirchen Veli Derneği Başkanı Erdal Ersin, Oelde ve Çevresi Veliler Derneği Başkanı Meryem Kırım, Türkçe Öğretmeni Şenol Yıldız, Münster Ataşeliği Koordinatör Öğretmeni Osman Karaca

Lotharingerstr. 25, 48147, Münster - 0 251 44203

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.